Esküvőnkig napjaink

A tengerpartot járó kisgyerek mindig talál a kavicsok közt egyet, mely mindöröktől fogva az övé, és soha senki másé nem is lehet.

Én mindig is úgy tudtam, hogy a jegygyűrűt a jobb kezünkön hordjuk, majd az esküvő után kerül a balra, de sokak szerint fordítva van.


Történet:

A gyűrűsujj elnevezés Egyiptomból ered, ahol úgy vélték, hogy kezünk negyedik ujjától egy véna közvetlenül a szívhez vezet. Emiatt hordjuk ezen az ujjunkon a jeggyűrűt. 1200 környékén szimbólumként tekintettek rá, oly annyira, hogy egy püspök megtiltotta a fiatal férfiaknak, hogy viccből húzzák a lányok ujjára.
Az egyik babona a sok közül, ami az esküvővel kapcsolatos, az, ha az esküvői szertartáson a gyűrű felhúzásakor az első ujjpercnél megakad, az azt jelenti, hogy a házasságban a feleség fogja hordani a nadrágot.
Régen a gyűrűkön nem voltak díszek, mely egyszerűség azt sugallta, hogy az Úr színe előtt egyenlők vagyunk.
Nálunk először a bal kézen hordják az eljegyzés alatt, majd az esküvő napján átkerülhet a jobb kéz gyűrűsujjára.
Igazából mindegy, hogy milyen a gyűrű vagy melyik kézen hordják, a lényeg, hogy miért: a szerelemért, az örökké összetartozásért!

A karikagyűrű használata csak a XX. században vált általánossá. Az ezt megelőző időkben, főleg szegényebb családoknál az eljegyzést ajándékkal, ruhával, lábbelivel, főkötővel, késsel illetve jegykendővel erősítették meg. Főúri családoknál a XVI-XVII. században már szokás volt generációról generációra ugyanazzal a gyűrűvel jegyességre lépni.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 39
Heti: 133
Havi: 391
Össz.: 539 270

Látogatottság növelés
Oldal: Jegygyűrű viselése
Esküvőnkig napjaink - © 2008 - 2024 - eskuvom.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »